Samos’a feribot bilet tarihinizden 24 saat önceye kadar cezasız olarak biletinizi açığa alabilirsiniz
Açığa alınan Samos feribot biletlerinizin aynı takvim yılı içerisinde kullanılması gerekmektedir.
Satın alınan feribot bileti üzerinde isim değişikliği yapılmamaktadır.
Satın alınan feribot biletlerinde sadece değişiklik yapılabilmektedir.
Kuşadası – Samos feribot seferinden 1 saat önce pasaport ve geçerli vizeniz ile check in işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.
Kuşadası’ndan Samos adasına gidebilmek için vize gerekmektedir.
Yeşil pasaport sahiplerinin Kuşadası’ndan Samos’a geçişlerinde vizeye ihtiyacı yoktur.
Kuşadası’ndan Samos adasına kapı vize ile gidebilmek için gerekli olan evrakları seyahat tarihinizden 5 gün önce Kuşadası merkez ofisimize ulaştırmanız gerekmektedir.
  • Pasaport fotokopisi ( pasaport geçerlilik süresi en az 3 ay olmalıdır )
  • Kimlik fotokopisi
  • Varsa eski vizelerin fotokopisi
  • 3 aylık banka hesap dökümü ( bankadan kaşeli ve ya internet bankacılığından alınmış)
  • Eksiksiz doldurulmuş vize formu
  • 2 adet biometrik fotoğraf
  • Satın alınmış feribot bileti & ödemesi yapılmış otel rezervasyonu
Samos kapı vizesi planlanmış seyahat tarihine göre verilmektedir. Samos’ta kalabileceğiniz maksimum süre kapı vizesi ile 7 gündür.
Samos kapı vizesi için pasaport süreniz dönüş tarihinizden itibaren 90 gün olmalıdır.
Kapıda vize başvurusu için firmamız aracı konumundadır. Süreç üzerinde olumlu veya olumsuz etkimiz bulunmamaktadır. Evrakların eksiksiz ve güncel olması sorumluluğu başvuran kişiye aittir. Başvurunun olumsuz sonuçlanması durumunda para iadesi yapılmamaktadır.
Kapı vize programında seyahat programınızın net olması gerekmektedir. Sunacağınız programda farklı bir adada konaklama yapılacaksa feribot bileti de dahil olmak üzere otel rezervasyonunun sunulması gerekmektedir.
Resmi dil Yunanca’dır, ancak İngilizce de yaygın olarak konuşulmaktadır.
Yunanistan’ın resmi para birimi Euro’dur.
Yunanistan’da dolaşmak için özel transferleri, ortak transferleri, taksileri, feribotları ve uçakları kullanabilirsiniz.
Hem Yunanistan hem de Samos adası, seyahat eden aileler için harika bir destinasyondur. Yunanistan, çocukları her türlü eğlenceli aktivite ve gezi ile karşılamaktadır. Birçok tatil beldesinde Çocuk kulüpleri, oyun alanları, bebek bakıcıları, çocuk aktiviteleri ve daha fazlası bulunur.
Kısmen muhafazakar olmasına rağmen, Yunanistan’ın geniş, aktif bir LGBTQ topluluğu var ve LGBTQ gezginlerini ağırlıyor. Mikonos, Atina, Santorini, Ios ve Girit, tüm popüler LGBTQ destinasyonlarıdır.
Yunanistan’da 220 volt kullanıyorlar. Elektrik prizi yuvarlak iki pimli fişler kullanır. Kuzey Amerika’dan gelen yolcular bir adaptör getirmelidir.
Kuşadası’ndan Samos’a feribot ile seyahat ederken yanınızda götürmenizi tavsiye edeceğimiz bazı eşyalar bulunuyor. Bunlar günlük giysiler, kadınlar için askısız yazlık elbise veya şık bir şort veya pantolon, erkekler için bir pantolon, hafif yağmur geçirmez ceket, parmak arası terlik veya sandalet, spor ayakkabısı veya yürüyüş ayakkabısı, gezi veya plaj için küçük bir sırt çantası, iki mayo yani biri ıslak diğeri kuru olabilir, güneş kremi, şapka veya siperlik, güneş gözlüğü, böcek spreyi (çevre dostu), kamera ve ekstra hafıza kartı, tekrar kullanılabilir ve katlanabilir su şişesi, evrensel seyahat adaptörü, ekstra pil paket, dezenfektan mendil ve el dezenfektanı.

Merhaba – Yai sas

Hoşçakal – Antio sas

İngilizce biliyor musunuz? – Milate ingilizcesi?

Günaydın – Kalimera

İyi Geceler – Kalinikta

Nasılsınız? – Ti kanis

Tuvalet nerede? – Ben toualeta mı?

Teşekkür ederim – Efkharisto

Evet – Nai

hayır – óchi

Lütfen – Parakalo